Powstanie Bractwa Pierścienia i początek misji

“Bractwo pierścienia. Władca pierścieni. Tom 1. Wersja ilustrowana” J.R.R. Tolkiena to epicka powieść będąca początkiem historii, w której mierzą się dobro i zło. Mało kto wie, że nazywana trylogią seria jest tak naprawdę jedną książką podzieloną na tomy ze względu na swoje gabaryty. W tej części poznajemy niesamowity świat, w którym magia jest na porządku dziennym, podobnie jak świat elfów, krasnoludy i mroczne siły zła, które wymagają ujarzmienia. Całość okraszona jest pięknymi ilustracjami, które jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię i pozwalają czytelnikom zagłębić się w nietuzinkowy świat.

Powrót do Shire

Bohaterów bestsellerowej powieści poznajemy w malowniczym Shire, gdzie odbywają się urodziny Biblo Bagginsa. Stary hobbit dożył 131 roku życia, co jest dość niespotykane. Jak się okazuje, długowieczność zapewnił mu magiczny pierścień, który skrywa w sobie również złe moce i uzależnia od siebie właściciela. Do Shire przybywają goście, a wśród nich wielki czarownik, Gandalf. Okazuje się, że w trosce o przyszłość świata, pierścień musi zostać zniszczony, co wcale nie będzie łatwym zadaniem. Formuje się tak zwane Bractwo Pierścienia, w którym znajduje się między innymi Frodo Baggins, sam Gandalf, krasnolud Gimli, elf Legolas czy Aragorn. Ich niebezpieczna podróż obfituje w liczne przygody i perypetie.

Wartości propagowane przez Bractwo Pierścienia

“Władca Pierścieni” to klasyczna powieść skupiająca się na walce dobra ze złem. Pozytywni bohaterowie propagują więc wartości takie, jak przyjaźń, miłość, lojalność i wierność odwiecznym zasadom. J.R.R. Tolkien z wielkim talentem nakreślił ich perypetie, a cała magia Śródziemia jest uprawomocniona przez zaskakującą ilość szczegółów, precyzję opisów i konsekwencję. Wystarczy dodać, że na potrzeby tej powieści Tolkien stworzył język elficki, wyróżniający się charakterystycznym pismem, zasadami gramatycznymi i ortograficznymi czy też specyficzną wymową. Wielbiciele fantastyki mają w tym wypadku do czynienia z prawdziwym arcydziełem, do którego wraca się przez całe życie.